Bugun...

DERNEK YÖNETİMİ - MEZAR ARKASININ AĞAÇLANDIRILMASI

 

Mezarlığın arkasındaki ob dönümlük arazinin meşe ağacı olmayan beş dönümlük kısmına çam, kenarlarına zelvi ve muhtelif yerlerine de ıhlamur, oya ağacı, akça ağaç ve değişik süs ağaçları ekilmiştir.
1997 yıılında ekilen ve fotoğraf bölümünde ilk dikiliş anında çekilen fotoğraflarda da görüleceği gibi dikimde bulunan bazı köylülerimiz şu anda hayatta bulunmamaktadırlar. Bazı köylülerimizin ailecek katıldıkları ve bir şölen içerisinde geçen ağaç dikim çalışmalarının üzerinden henüz üç yıl geçmesine rağmen bazı ağaçlar boyumuzu geçti ve bunun fotoğraflarını da galeri bölümünde yayınlayacağız.
Dikim çalışmalarına öncelikle bölgenin tamamının dikenli tel ile çevrilerek başlandı. Girişlere demir kapılar konuldu. Ağaçların sulanması için yer altında su boruları döşendi. Arazi Orman Ve Çevre Müdürlüğünden özel bir araç alınarak derin bir şekilde sürüldü ve daha sonra dikim işlemi yapıldı. İlk iki yıl sulanan ağaçların artık sulanmasına ihtiyaç kalmamıştır. Meşelik alanlarda budama ve temizlik işlemi üç yıl önce yapılmış ancak tekrar bir çalışmanın yapılması gerekmektedir.
Ağaçlar yetiştiğinde yemyeşil bir bölge olacak olup köy hayırlarının da bu bölge de yapılması mümkün olacaktır. Önümüzdeki günlerde bu bölgeye bir çeşme yapılması düüşünülmektedir.

DERNEK YÖNETİMİHABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI