Bugun...

Hasbi Şahin - Rahmetli Babamla Bir Anım

Ben altı yaşlarındayken babam Avusturya'ya çalışmaya gitti ve ben 17 yaşındayken Türkiye'ye kesin dönüş yaptı. (1971-1982).

Çocukluk ve ve gençlik döneminde babamla yılda bir ay tatillerde beraber olabilidik. Tatil dönemlerinde de gelen giden misafirler ve bir yıldır birikmiş işler nedeniyle çok yoğun olurdu ve hemen hemen baba oğul olarak hiç yalnız kalamazdık.

Ölümünden altı ay önce 1977 yılında Bursa'ya kalp rahatsızlığı nedeniyle Üniversiteye bir hocaya gittik ve kontrollerden sonra ciddi bir kalp büyümesi ve yetmezliği olduğunu bu nedenle İstanbul'a gitmemizi tavsiye etti. İstanbul'da Florence Nightingale Hastanesinin bu konuda en iyi hastane olduğunun söylenmesi üzerine oraya gittik. İkimizde tetkiklerden sonra bir ameliyat ile sağlığına kavuşacağını umut ediyorduk.

Acıbadem PTT misafirhanesinde kaldık ve üç gün boyunca hastaneye gittik geldik. İkinci gün hastanede işimiz erken bitmişti ve bir sonraki gün tahlilleri alacaktık, hastaneden çıkmadan oğlum amcaoğlu Kasap istanbul'da ameliyat oldu belki buradadır bir soralım dedi ve sorduğumuzda gerçekten aynı hastanede ameliyat olduğunu öğrendik ve yanına çıktık. Rahmetli Kasap Amca ameliyattan yeni çıkmış yatıyordu. Bizi görünce hem Rahmetli Kasap hemde Güldalı yenge sevindi. Bir süre yanında durup ayrıldık.

Üçüncü günün sonunda doktorlar tetkiklerin neticesinde rahatsızlığın çok ilerlediğini ve yapılabilecek bir şeyin olmadığını ilaçlarına devam etmesini ve yaşayabilidiği kadar bu şekilde devam edeceğini söylediklerinde biz hayal kırıklığına uğramıştık. Bu sözlerin babamın çok da bir ömrünün kalmadığı anlamına geliyordu. Çünkü Bursa'daki doktorlar da durumun çok ciddi olduğunu zaten söylemişlerdi.

Eşyaları toplamak için kaldığımız odaya geldik, babam benim ne kadar üzgün olduğumun farkındaydı ve bana dönerek bak oğlum " yıllarca seninle doğru dürüst yalnız kalıp bir arada olamadık, buradan hiçbir sonuç elde edemedik ama başbaşa geçirdiğimiz şu üç için buraya gelmemize değdi, ben çok mutluyum sakın üzülme"

Bu anı hiç unutamıyorum ve Babam bu olaydan altı ay sonra 01.05.1997 'de Hac dönüşü Bursa'da Hastanede kucağımda vefat etti.

 HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI