Bugun...

Site Yönetimi

AYIN FOTOĞRAFI - KONUSU

Sitemizde yayımlanan her fotoğrafın bir kategorisi ve kategoriler içinde yer almaya değer fotoğrafların ise birer hikayesi olmalı… Bu anlamda kategori isimleri çok önemli.

Kategori isimlerine bakarak, hangi kategoride ne tür fotoğrafların yer alacağını tahmin edebilirsiniz."Ayın Fotoğrafı-Konusu" kategorisi ise biraz gizemli bir isim taşıyor. Yani kategoriler üstü bir kategori diyebiliriz.

Bu kategoride yayımlanan ilk fotoğraf "Ramazan Davulu Çalan Gençler", şu anda yayımlanmakta olan ikincisi ise "Köy Çeşmesi İçin Su Yolu Kazan Köylüler". Birincisi iki ay öncesine ait, ikincisi ise elli yıl öncesine…

Bu kategoride yayımlanacak fotoğraflar her ay değişecek. Başka bir değişle bu kategoride her ay başka bir fotoğraf göreceksiniz. Diğer kategorilerin içinde bulunan onlarca fotoğraf içinde kaybolmuş bu fotoğrafların seçimi şimdilik site yönetimi tarafından yapılacak. Daha sonraki tarihlerde ise sizin tercihleriniz bu kategoride yayımlanacak fotoğrafları belirleyecek. Teknik altyapı uygun hale getirildiğinde ise sizlerin oyu ile belirlenecek.

Dedik ya, bu sitede yayımlanacak her fotoğrafın bir hikayesi olacak. "Ayın Fotoğrafı" kategorisinde yayımlanacak fotoğrafın hikayesi ise, içinde hepimizin rol aldığı hikayelerden ve anılardan oluşacak.

Bu kategoride yayımlanan fotoğraflarla bazen ‘O anı’ bazen de "O yılları" beraber yaşayacağız. Bazen üzülecek, bazen hüzünlenecek ve bazen de kahkaha ile güleceğiz. Ama mutlaka düşündüren hepimize ders veren bir yönü olacak.

Bu kategoride yayımlanan fotoğraftakileri belki pek çoğumuz tanımayacak, belki bir anlam da veremeyecek. İşte o noktada "köyünü seven birileri" o fotoğraf hakkında bildiklerini, bir başkası düşüncelerini, bir diğeri duygularını yazacak. İşte o fotoğraf için yazılan anılar, hikayeler ve belki de şiir ve söylenecek şarkılar bizi Mecidiyeli olarak ortak bir noktada buluşturacak.

Bu kategoride yayımlanacak fotoğraflar ‘Mecidiye’nin ta kendisi, fotoğraftakiler ise "Mecidiyeli" olacak…

Mecidiye hepimizin, fotoğraflar da bizim; Mecidiye’ye sahip çıkmak adına farklı gönüllerin kalemlerinden hikayeler dinlemek istiyoruz(site yönetimi)

 AYIN FOTOĞRAFI
HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI